Mateřská škola Boskovice je tvořena třemi pracovišti a všechna tato pracoviště jsou aktivní v projektech zaměřených na zdravé stravování.

Prvním projektem, na kterém se podílí dvě pracoviště (pracoviště Na Dolech a Bílkova je projekt  „Zdravá školní jídelna“. Za vznikem projektu stojí odborníci na výživu ze Státního zdravotního ústavu ve spolupráci s týmem hygieniků. Projekt také podporuje Ministerstvo zdravotnictví. Projekt Zdravá školní jídelna přináší rady, recepty a příručky, které pomáhají školní stravování sladit

s nejmodernějšími poznatky o zdravé výživě, zabývá se také výběrem kvalitních potravin a surovin.

Dalším projektem je Skutečně zdravá škola, který realizuje pracoviště mateřské školy Na Vyhlídce. Projekt Skutečně zdravá škola si klade za cíl vést děti ke zdravému stravování společně s učitelkami, pracovníky mateřské školy a rodiči. Jde o to, učit děti nejen zdravě jíst, ale dozvědět se o potravinách co nejvíce – o těch, které našemu tělu prospívají, které mu ubližují, kde se vůbec berou, kde a jak rostou a kolik je za tím práce, než se dostanou na náš stůl. V rámci uvedených projektů jsou například v mateřské škole zahrádky s rostlinami a zeleninou pro školní kuchyně, o které se se starají děti společně s pracovníky školky. Děti se podílí na přípravě některých pokrmů, například oblíbených ovocných a zeleninových salátů. Je připravován týden s prarodiči na školní zahradě, nebo ochutnávky a výměny oblíbených receptů pro rodiče.