Jmenuji se Dagmar Hamalová, od 1. ledna 2017 jsem místostarostkou Boskovic.

Mým předchozím pracovištěm bylo Muzeum regionu Boskovicka, kde jsem od roku 2008 byla ředitelkou (aktuálně jsem zde uvolněna pro výkon funkce místostarostky).

I když jsem vystudovala pedagogiku, speciální pedagogiku a ruský jazyk a celá svá studijní léta jsem směřovala k pedagogické dráze, nakonec se můj koníček stal mou profesí. A nejen to, zájem o památky a historii s nimi spojenou mě také přivedl do Boskovic. Tak jsem postupně pracovala na místním hradě, zámku a nakonec v muzeu. Oblastí, ve které jsem mohla v památkové péči nejvíce pomoci, byla práce s návštěvníky a doprovodné programy oživující historické budovy.

Narození syna a dcery mě, kromě radosti z mateřství a dětského světa, přivedlo do místního veřejného života – do Mateřského centra Boskovice, kde jsem byla statutární zástupkyní, současně jsem byla koordinátorkou v sociálních službách. Následně jsem se v roce 2009 stala členkou KDU-ČSL, v roce 2010 zastupitelkou, v roce 2014 radní města Boskovice.

„Mojí motivací je práce s viditelným užitkem pro lidi v okolí, v regionech, v České republice.
Zvu Vás k aktivní spolupráci na zkvalitnění života nám všem.“

Dlouhodobé cíle a práce pro veřejnost

Udržení podmínek pro občanská sdružení, která jsou v každé obci, městě odlišně poskládána, patří k mým prioritám. Neziskový sektor a zájmová sdružení jsou nejen prostorem pro volnočasové aktivity, ale současně jsou zárukou kvality a pestrosti školství, sociálních služeb, sportu i příležitosti pro občany vyjádřit názor, ozvat se.